ABL bowlingová liga je projektem, který sdružuje rekreační hráče, přičemž se jedná o produkční společnost s ručením omezeným Silver Lane Production. V samotné podstatě se vlastně jedná o pravidelné turnaje, které se pořádají dvakrát za rok, tedy na podzim a na jaře.

Turnaje jsou to především pro amatérské sportovce, dále pro rekreační a příležitostné hráče bowlingu. Pokud v sobě tedy naleznete sportovního ducha a budete chtít změřit své síly a bowlingové schopnosti s ostatními nadšenci, můžete se samozřejmě také přihlásit do ligy.

Co je tedy hlavní cílem této ligy? Jedná se zejména o vytvoření jakési tradice s výsledkem profesionálního výsledkového a organizačního servisu. Zároveň může toto sdružení sloužit pro manšafty, které potřebují nějaký odrazový můstek.

Všechny zápasy v té lize se hrají samozřejmě podle klasických platných mezinárodních pravidel a na drahách, které odpovídají všeobecným standardům. K zápasu nastupuje každé mužstvo se třemi hráči, přičemž na soupisce můžete uvést hráčů až osm. Během hry můžete tedy hráče libovolně střídat.

V týmu není nijak regulován poměr žen a mužů, tedy je na každém, jak si svůj tým sestaví.

Tomáš Mráz