Seniorská Bowlingová Liga v České republice existuje od roku 2011, kdy byl spuštěna její předpremiéra. První skutečný ročník se však uskutečnil až v sezoně 2013 / 2014.

V současné době je tento ročník již ukončený. Mistrem této ligy se stal tým jménem Oldies Team.

V současné době je také již připravené naprosto všechno pro druhý ročník seniorské bowlingové ligy. Všechno probíhá pod záštitou ČBA neboli české bowlingové asociace a tak pod ESBC CZ neboli sdružení seniorských hráčů bowlingu. Pojďme se podívat na hlavní změny, které tento nový ročník a začátek přinesl.

V prvé řadě se jedná určitě o celkový image soutěže a nové logo. Celé soutěžení je pro tým také levnější, přičemž byly sníženy jak registrační poplatky pro hráče, tak také registrační poplatky pro tým. V týmu může být šest až osm lidí.

Dva nejlepší týmy postupují ze všech skupin do SBL Národního finále. Další týmy také mohou postoupit, přičemž to záleží na celkovém ročním průměru týmů. Samozřejmě zůstaly i stejné věci, kdy se jedná například o herní pětibodový systém, minimální dojezdovou vzdálenost do centra a tak podobně.

Tomáš Mráz