Na internetu existuje spousta obchodů, které se zabývají prodejem bowlingového vybavení jak pro amatérské hráče, tak také pro obchody, herny a tak podobně. Pokud se budete chtít podívat do nějakého takového obchodu, stačí zadat do vyhledávače heslo jako třeba “bowlingové vybavení” a vyjede vám veliké množství výsledků.

Jedním z těch větších a velice oblíbených obchodů je například obchod s názvem X Shop bowling, který naleznete na stejnojmenné internetové adrese. Hned na úvodní stránce si můžete zvolit jestli chcete navštívit internetový obchod pro hráče nebo internetový obchod pro obchody a herny.

V prvním případě se vám dostane kompletního bowlingového vybavení pro hráče, jako například boty na bowling, rukavice, bowlingové tašky, textil nebo třeba právě bowlingové koule. V druhém případě naleznete všechno, co potřebujete k provozu klasické bowlingové herny, tedy například všechny typy koulí, kuželky plastové i dřevěné, čističe do mazaček, oleje, věci na ruční údržbu a spoustu dalších věcí.

Pokud jde tedy konkrétně o bowlingové koule, tak zde mají spoustu kategorií. Jedná se například o bowlingové koule na rovné hraní, koule reaktivní a tak podobně. Dále si samozřejmě můžete zvolit jenom určitou váhu, která je zde uváděna v librách.

Dalším kritériem výběru je pak také třeba cena, přičemž nejdražší koule zde seženete do sedmi tisíc, nejlevnější do jednoho tisíce.

Tomáš Mráz