Pravidla hry bowling jsou poměrně jednoduchou záležitostí. Celkově je hra složena z deseti kol, které se také nazývají slangově frame. V každém z deseti kol by mělo být snahou hráče porazit všechny kuželky, které jsou postaveny na dráze.

Jestliže se vám to nepovede na první hod, tak ihned poté můžete házet podruhé. Hráči se takto střídají postupně za sebou, než se odehraje jedno celé bowlingové kolo na jedné dráze. Pokud v posledním kole porazíte při prvním či druhém hodu všechny kuželky, tak můžete ještě jednou respektive dvakrát.

Jakmile všichni hráči na dané dráze odehrají tak je zápas ukončen. Vítězem je samozřejmě ten, kdo nasbíral největší počet bodů. Za celou hru je nejvyšší možný bodový ziska tři sta bodů, čemuž se říká obecně perfect game. Pokud během jednoho kola neporazíte všech deset kuželek, tak získáváte tolik bodů, kolik jste porazili kuželek.

Pokud hodíte v první kole například strike, tak za první kolo získáte deset bodů plus počet kuželek, které jste shodili v kole druhém, které se pak ještě přičítají do celkového počtu bodů. Variant je poměrně veliké množství, přičemž se na ně můžete podívat kdekoliv na internetu nebo to nechat na stroji v zařízení, kde bowling hrajete.

Tomáš Mráz