Když se řekne estetická klinika v Praze, pak si zřejmě každý, kdo má s estetickou medicínou v našem hlavní městě nějakou zkušenost, vybaví moderně zařízené pracoviště, schopný i vstřícný personál a také širokou nabídku služeb. A není divu. V české metropoli totiž najdete jen málo klinik, které by nesplňovaly ta nejpřísnější kritéria, jaká jsou dnes na tento obor kladena. Většina z nich disponuje nejen špičkovými přístroji, ale také vzdělanými a často i značně zkušenými odborníky.

Uvažujete o nějakém kosmetickém zákroku? Chcete se zbavit tuku v „problematických“ partiích nebo hodláte podstoupit lifting obličeje? A co epilace nežádoucích chloupků? Pokud chcete, aby se vám dostalo kvalitního ošetření, a to za rozumné peníze, v Praze si nepochybně přijdete na své. Nevěříte?

Na estetickou kliniku do Prahy? A kam jinam?

Že je hlavní město České republiky nezřídka vnímáno jako jakési středoevropské centrum moderní estetické medicíny, o tom jste už asi leccos zaslechli. A faktem je, že je na něj takto pohlíženo více méně právem. Za rozmanitými zákroky se sem totiž sjíždějí lidé z mnoha míst starého kontinentu. A jistě pro to mají dobré důvody! Ostatně, posuďte sami.

Je obecně známým faktem, že je řada tuzemských klinik vybavena těmi nejlepšími přístroji, jaké jsou aktuálně k dispozici. Těch pražských se to týká především. Jejich činnost se navíc řídí velice přísnými pravidly. Zdejší lékaři se neobejdou bez patřičné kvalifikace, jsou pod pravidelnou kontrolou a na rozdíl od řady jiných zemí se u nás také nemusíte obávat toho, že narazíte na „odborníky“, kteří by byli ochotni provést jakýkoliv zákrok, který vám spíše ublíží než abyste z něj měli užitek. A co finanční stránka věci, která hraje rovněž nezanedbatelnou roli? Kdyby byly ceny na pražských klinikách přemrštěné, jistě by neměly tolik klientů. Českých i těch z ciziny.

Jde to i bez skalpelu!

Česká estetická medicína má dnes široké možnosti. Díky vědeckému pokroku, lékařským a technickým inovacím, lze dosáhnout téměř všeho, na co si člověk jen vzpomene. Chcete nové vlasy? Rádi byste se zbavili tuku na břiše? Nebo toužíte po tom, aby byla vaše pleť zase pevná a aby vypadala jako před nějakými deseti či patnácti lety? Podobné úpravy je samozřejmě možné vyřešit. A to dokonce i bez dříve nezbytného skalpelu! Díky moderním přístrojům na odsávání tuku, za použití špičkových laserů nebo také injekční aplikací kvalitních dermálních výplní. Záleží jen na tom, co vás trápí. Spolehlivé řešení se až na ojedinělé výjimky vždycky najde.

A máte-li snad obavy, že se na vás kvůli vylepšení vašeho vzhledu bude někdo dívat tak trochu „z patra“, hoďte je klidně za hlavu. Češi jsou co do obliby zkrášlovacích procedur přeborníky. I když je pravda, že mají ve srovnání se světem ještě co dohánět. Existuje totiž pár zemí, kde je o zákroky plastických chirurgů a služby salonů krásy přece jen ještě větší zájem než u nás. Podívejte se, kde si na mladistvý vzhled obzvláště potrpí:

 • Spojené státy americké
 • Brazílie
 • Japonsko
 • Mexiko
 • Itálie
 • Rusko

Nejoblíbenější procedury

Druhů zkrášlovacích procedur, které lidé podstupují, neustále přibývá. Co bylo dříve nemožné, s tím si už věda zkrátka poradila. A co je zřejmě nejžádanější? Asi příliš nepřekvapí, že k nejoblíbenějším zákrokům patří rozmanité úpravy obličeje. K jejich popularitě prý nově přispívá i fakt, že jsou lidé stále častěji online, a nelíbí se jim, jak vypadají na webkamerách. No, možné to jistě je. A co další procedury a zákroky? S jakými požadavky se lékaři na klinikách setkávají nejčastěji? A s čím si také dovedou zcela spolehlivě poradit? Je-li řeč o našem hlavním městě, lidé podstupují zejména tyto úpravy svého vzhledu:

 • Omlazení pleti
 • Liposukci břicha a boků
 • Úpravu poprsí
 • Úpravu očních víček
 • Laserový peeling
 • Modelaci rtů
 • Laserovou epilaci

Komplexní přístup jako samozřejmost

Ačkoliv jsme řekli, že je v Praze docela snadné objevit kliniku špičkové úrovně, najdou se samozřejmě také výjimky. Není jich sice mnoho, přesto však existují. Chcete si dobře vybrat? Neradi byste se dostali do rukou někomu, kdo svou práci nedělá na 100 %? Kvalifikovaný personál, šíře nabízených zákroků nebo špičkové vybavení. To vše je velmi důležité, a proto si o klinice, kterou si vyhlédnete, snažte opatřit maximum dostupných informací. Všímejte si ale rovněž toho, jak je pojata celková péče o vás jako o pacienta.

Jak proběhne vstupní konzultace? Nabízí klinika například věrnostní program nebo dodatečné poradenství? Budou vám ochotni vyjít vstříc, pokud se rozhodnete zákrok uhradit ve splátkách? Jde zkrátka o komplexní přístup, který by měl být na špičkové klinice samozřejmostí!

O jakém kosmetickém zákroku uvažujete? Bude to úprava rtů, omlazení pleti nebo snad liposukce?

Tomáš Mráz