Trvalé odstranění chloupků je dnes jednodušší než kdy dřív. Stačí si jen vybrat správnou metodu. A která z dostupných metod je považována za nejlepší? Asi tušíte, že je to laser. 

Odstraňování chloupků se u mnoha lidí stalo běžnou součástí péče o tělo. Bez ohledu na pohlaví existuje mnoho důvodů, proč se někteří jedinci pro epilaci rozhodnou. Patří sem estetické hledisko, snazší hygiena, prosté pohodlí nebo dokonce i náboženské a kulturní důvody. Ať už je ale důvod jakýkoliv, jedno by mělo být samozřejmostí. Výběr skutečně spolehlivé metody.

 

Trvalé odstranění chloupků – muži vs. ženy

Určitě budete souhlasit, že jsou to především ženy, kdo se svého ochlupení zbavuje častěji. Depilují si podpaží, nohy nebo klín. Mezi muži se trend hladkého těla šíří jen zvolna. Tak to prostě je. Jistě, pokud jde o tvář, tam není o čem diskutovat. Holení obličeje je až na výjimky výsadou pánů. I když některým ženám by zřejmě také prospělo

Rozdíly tedy přirozeně existují. Muži i ženy se často zbavují chloupků na různých částech těla. Muži se kromě obličeje zaměřují na hrudník a záda, zatímco ženy dávají přednost hladkým lýtkům, depilovanému podpaží a efektně upraveným intimním partiím. Důvody pro odstranění chloupků z konkrétního místa na těle však mohou být i čistě individuální, bez ohledu na pohlaví. 

 

Nesporné výhody laseru

Výhody odstraňování chloupků laserem jsou nesporné, a díky technologickému pokroku je tato metoda stále dostupnější a efektivnější. Lasery používané na kosmetických klinikách jsou zpravidla vybaveny nejnovějšími technologiemi, což zaručuje jak jejich vysokou účinnost, tak i bezpečnost ošetření. 

Díky preciznímu zaměření laserových paprsků na vlasové folikuly je možné likvidovat kořínky chloupků bez poškození okolní kůže, což činí tuto metodu zcela výjimečnou. Navíc, přístup k takovým technologiím se neustále zlepšuje, čímž se zvyšuje i dostupnost této služby pro širší spektrum lidí, kteří chtějí efektivně a trvale odstranit nežádoucí ochlupení z libovolné části svého těla.

Stále populárnější řešení 

Někdo si asi myslí, že i chlupatá žena může být krásná. Většina lidí by s tím ale asi nesouhlasila. A řada z nich by rovnou sáhla po laseru. Odstranění chloupků pomocí laserové technologie je stále populárnější volbou pro každého, kdo hledá dlouhodobé řešení. Takové, které lze označit v podstatě za trvalé. Moderní laserové epilační přístroje nabízejí hned několik výhod, které jsou naprosto zásadní:

 • Trvalé výsledky: Jednou z hlavních výhod odstraňování chloupků laserem je více méně trvalý výsledek. Energie paprsku zničí chloupky v kořeni, což způsobí, že vyrostou až za velmi dlouhou dobu nebo dokonce už vůbec.
 • Rychlost a efektivita: Ošetření laserem je rychlé a efektivní. Laserový paprsek dokáže ozařovat velkou plochu kůže najednou, což umožňuje rychlé odstranění chloupků.
 • Bezbolestnost: Moderní laserové přístroje jsou navrženy tak, aby minimalizovaly nepříjemné pocity. Mnoho lidí popisuje ošetření jako méně bolestivé než tradiční metody odstraňování chloupků, jako je holení nebo používání vosku.
 • Šetrnost k pokožce: Laserové ošetření je šetrné k pokožce. Kromě odstranění chloupků tak může přispět i k lepší kvalitě pokožky, například tím, že zamezí zarůstání chloupků pod kůži a dalším problémů, kterým se zpravidla nevyhnete při běžném holení.
 • Flexibilita: Laserové odstranění chloupků je vhodné pro různé typy pleti a odstíny chloupků. Moderní přístroje umožňují nastavení parametrů ozařování tak, aby vyhovovaly individuálním potřebám každého člověka.

 

Co byste před epilací neměli podcenit

Úprava ochlupení nebo vlasů samozřejmě podléhá módě. Trendy se nevyhýbají ani úpravě obočí. Nakonec, proč ne? Hlavní ale je vždy zvolit odpovídající řešení. Chcete si nechat chloupky odstranit laserem? Pak byste měli vědět, že existuje hned několik věcí, kterým je dobré věnovat pozornost. Před samotným ošetřením laserovým přístrojem je důležité provést několik kroků, aby se účinek zákroku projevil v maximální možné míře, a aby se zamezilo možným komplikacím. 

Toto je obzvláště důležité:

 • Zkontrolujte, zda je vaše pokožka v dobrém stavu a není podrážděná nebo poškozená.
 • Upozorněte personál kliniky na jakékoliv léky, které užíváte, a na případné alergie nebo citlivosti na některé látky.
 • Vyhýbejte se slunečnímu záření, protože to může zvýšit riziko vedlejších účinků.
 • Vyvarujte se použití vosku, vytrhávání chloupků nebo i jiných metod depilace, které by mohly poškodit kořeny chloupků.

Rychle, efektivně a bez zbytečné bolesti

Samotné ošetření laserem je obvykle relativně rychlé a bezbolestné. Díky pokročilé technologii laseru je možné dosáhnout až překvapivě dobrých výsledků. Co vás asi tak čeká?

 • Před začátkem ošetření vám může být aplikováno lokální anestetikum, pokud je to žádoucí nebo dokonce nezbytné.
 • Laserový přístroj je pak přiložen k pokožce a vyzařované paprsky cíleně likvidují chloupky.
 • Během ošetření můžete cítit mírné teplo nebo mravenčení, ale většina lidí popisuje tento pocit jako snesitelný.
 • Celý proces trvá obvykle několik minut a je závislý na velikosti ošetřované oblasti.

 

Nejlepší možná volba

Někdo se chloupků zbavuje, jinému zarostlé tělo nevadí. Ten, kdo dává přednost hladké pokožce, by však měl využívat jen bezpečné a efektivní metody. Pokud se tedy rozhodnete pro epilaci, neváhejte k tomu využít laser. Je to nade vší pochybnost nejlepší možná volba. Jen si nezapomeňte předem ověřit, že kosmetický salon, který hodláte navštívit, disponuje skutečně kvalitním přístrojem a že je jeho personál na odpovídající odborné úrovni. 

Rozumná dávka obezřetnosti se vám může vyplatit!

Tomáš Mráz