Bowlingová centra v ČR

Měsíční archív: Prosinec 2014

Bowling v Brně

V Brně se samozřejmě nachází obrovské množství různých podniků s bowlingem, bowlingových center a tak podobně. Pokud se budete chtít podívat na nějaký seznam, tak stačí napsat do vyhledávače heslo jako třeba “bowling v brně” a vyjede vám veliké množství odkazů.

Jedním z velice oblíbených sportovních center a center zábavy je v Brně určitě Sport Balkán, kde si můžete jak v klidu posedět, tak se sportovně vyžít a samozřejmě zahrát bowling. U bowlingu se nacházejí poměrně velké prostory, ve kterých můžete pořádat narozeninové párty, firemní večírky, soukromé večírky a tak podobně.

Celkově zde naleznete šest bowlingových drah se stavěním s provázky. Na jedné dráze naleznete také výsuvné dětské mantinely, které se vysouvají pomocí tlačítka, takže můžete klidně přijít i se svými dětmi, kteří si tak hru maximálně užijí.

Mantinely slouží k tomu, aby koule nezajela po vrhu hned do žlábku. Na jedné dráze může hrát současně až osm hráčů. Je zde k zapůjčení také profesionální bowlingová obuv, můžete si počítat přešlapy a tak podobně.

U vstupu jsou k dispozici vlastní uzamykatelné skříňky. Celá místnost je nekuřácká, pro kuřáky je zde speciální odvětrávací kuřárna.

Vložil Brno bowling | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Bowling v Praze

V Praze, jakožto v našem hlavním a největším městě, najdeme samozřejmě obrovské podniků podniků s bowlingem, bowlingových center a tak podobně.

Pokud se budete chtít podívat na nějaký ucelený seznam těchto míst, kde si můžete zahrát bowling, stačí si napsat do nějakého vyhledávače heslo jako třeba “bowling v praze” a vyjede vám opravdu veliké množství výsledků. Jeden z těchto bowlingových podniků naleznete například na internetové adrese bowlingbar.cz, který se nachází konkrétně na Ruské ulici.

Hned na začátek je potřeba říct, že si zde bowling budete moci zahrát pouze do dvaadvacáté hodiny večerní, a to z důvodu rozhodnutí Hygienické stanice Prahy. Celkově jsou tu přichystány pro vás čtyři bowlingové moderní dráhy značky Thomas & Shmit. Stavěče kuželek jsou zde provázkové.

Do hry můžete současně zapojit celkově až třicet dva hráčů, tedy osm lidí bude hrát na jedné dráze. Bowling je v tomto baru spíše pro zábavní a společenské účely, takže není požadována žádná speciální obuv. Tato obuv se zde ani nezapůjčuje. Ceny se zde pohybují různě dle období a dne, přičemž začínají na sto padesáti korunách a končí na dvou set devadesáti korunách na hodinu.

Vložil Bowling v ČR | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Bowling České Budějovice

V Českých Budějovicích se nachází samozřejmě větší množství bowlingových center. Jedním z nich je pak například Bowling Bar Dynamo. Jedná se o bowlingový bar, který naleznete v areálu českobudějovického fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice.

Konkrétně jej naleznete na adrese Budějovická 504. Centrum je vhodné jak pro partičku kamarádů, tak také pro rodiny s dětmi. To hlavně z toho důvodu, že bowlingové dráhy jsou nově vybaveny zasunovacími dětskými mantinely, které zabraňují vpadnutí koule do žlábku. Pokud bychom se měli podívat na cenu, tak ta je rozdělena podle hodiny a dne.

Je otevřené každý den kromě neděle, kdy je zavřeno. Každopádně od šestnácti do osmnácti zaplatíte každý den kromě středy sto čtyřicet korun, ve středu je to sto osmdesát korun. Další tarif nabíhá od osmnácti hodin do dvaadvaceti hodin, kdy zaplatíte sto osmdesát korun. Na čepu zde naleznete černou horu desítku a platan jedenáctku.

Pokud se budete chtít podívat na více informací o tomto bowling baru, můžete se mrknout na oficiální stránky , které naleznete na internetové adrese bowlingbardynamo.cz.

Vložil Bowling v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bowling Plzeň

V Plzni se nacházejí celkově čtyři bowlingové centra. Jedná se o Impuls, Lucerna, U Papírny, Bowling Plaza nebo třeba Bowling Éčko. Pojďme se podívat například na Bowling Éčko, který naleznete konkrétně na adrese Guldenerova 17.

V tomto multifunkčním centru naleznete celkově dvě bowlingové profesionální dráhy AMF. Pokud si to budete během hry přát, tak je zde možnost vypnutí klasického osvětlení a zapnutí ultrafialového. Tato možnost je nutno říct velice oblíbená, neboť máte z hry úplně jiný požitek. Pro děti je zde připravena speciální rampa, do které se hází bowlingové koule.

Samozřejmě je možnost vyjížděcích mantinelů, které brání tomu, aby sklouzla koule do žlábku. Bowling Éčko pořádá také narozeninové párty a dětské oslavy na bowlingu. Děti si pochutnají na skvělých dobrotách, zahraní bowling  a tak podobně.

K dispozici jsou zde pro děti dětská jídla, dětské dorty, zmrzlinové poháry, dětský sekt, čokoládová fontána a tak podobně. Bowling se nachází hned vedle restaurace a baru, kde se můžete v průběhu hry kdykoliv občerstvit nějakým jídlem nebo se osvěžit jakýmkoliv nápojem z nabídky. V ceně bowlingu je navíc zapůjčení speciální bowlingové obuvi, a to zcela zdarma.

Vložil Bowling v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář

ABL bowlingová liga

ABL bowlingová liga je projektem, který sdružuje rekreační hráče, přičemž se jedná o produkční společnost s ručením omezeným Silver Lane Production. V samotné podstatě se vlastně jedná o pravidelné turnaje, které se pořádají dvakrát za rok, tedy na podzim a na jaře.

Turnaje jsou to především pro amatérské sportovce, dále pro rekreační a příležitostné hráče bowlingu. Pokud v sobě tedy naleznete sportovního ducha a budete chtít změřit své síly a bowlingové schopnosti s ostatními nadšenci, můžete se samozřejmě také přihlásit do ligy.

Co je tedy hlavní cílem této ligy? Jedná se zejména o vytvoření jakési tradice s výsledkem profesionálního výsledkového a organizačního servisu. Zároveň může toto sdružení sloužit pro manšafty, které potřebují nějaký odrazový můstek.

Všechny zápasy v té lize se hrají samozřejmě podle klasických platných mezinárodních pravidel a na drahách, které odpovídají všeobecným standardům. K zápasu nastupuje každé mužstvo se třemi hráči, přičemž na soupisce můžete uvést hráčů až osm. Během hry můžete tedy hráče libovolně střídat.

V týmu není nijak regulován poměr žen a mužů, tedy je na každém, jak si svůj tým sestaví.

Vložil Bowlingové spolky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výroba bowlingových koulí

Bowlingové koule jsou různě těžké a veliké, přičemž existují určité normy, kterých se výrobci musí držet. V prvé řadě se jedná o hmotnost, kdy nejvyšší stanovená hmotnost je 7,25 kilogramu. Nejnižší stanovená hmotnost není.

Další důležitou věcí je obvod koule, který se také může lišit, avšak musí se pohybovat v určitých mezích. Tou dolní mezí je 658,8 milimetru a to horní mezí je 678,3 milimetru. V koulích se nacházejí tři mělké otvory pro vaše prsty, které slouží ke snadnějšímu uchopení. Pokud bychom se měli podívat do historie výroby bowlingových koulí, tak ty první se začaly vyrábět ze dřeva.

Poté se přešlo na gumové koule, kdy první byla čistá guma a později guma syntetická. V té době patřily mezi největší výrobce bowlingových koulí společnosti jako třeba Ace, Manhattan, Brunswick nebo Ebonite. Ve dvacátém století na konci padesátých let se začalo s polyesterovými koulemi, které měly velikou výhodu v tom, že po vrhu držely směr.

Mohli se také dělat v různých barevných provedeních. V současné době se nejčastěji používají koule z takzvaného reaktivního polyuretanu. Níže se můžete podívat, jak taková výroba bowlingové koule vypadá.

(Celý příspěvek…)

Vložil Bowlingové koule | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Česká bowlingová asociace

Česká bowlingová asociace eviduje a sdružuje všechny hráče bowlingu, kteří hrají na amatérské úrovni a jen tak pro zábavu, přičemž nezáleží na věku a výkonnosti.

Česká bowlingová asociace zastupuje zájem České republiky a je oficiálním členem v ETBF, což je Evropská bowlingová federace, a dále WTBA, což je Světová bowlingová asociace, která má na starosti sdružování organizovaného bowlingu v jednotlivých koutech světa. Pořádá také mistrovství světa a mistrovství Evropy v bowlingu.

V jednotlivých kategoriích vysílá Česká bowlingová asociace české reprezentanty na světové a evropské soutěže žen, mužů, juniorů i seniorů. Každoročně je prostřednictvím této asociace pořádáno Mistrovství České republiky jednotlivců v několika kategoriích. Jedná se o kategorie Master, Standard a Amatér.

Také pořádá Mistrovství České republiky ve dvojicích, a to v kategoriích senioři nad padesát let, kadeti do dvaceti jedna let a junioři do osmnácti let. Jedná se o jedinou instituci v České republice, která může udělovat tituly Mistra České republiky v soutěžích družstev, dvojic a jednotlivců.

Vložil Bowlingové spolky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Krnovská bowlingová liga

Krnovská bowlingová liga se hraje v Krnově, konkrétně na adrese Smetanův okruh 7, kde se nachází zcela nová a moderní bowlingová herna. Naleznete tu celkově čtyři bowlingové profi dráhy, které jsou vybaven takzvanými bezšňůrkovými automaty od celosvětově známé a kvalitní firmy Brunswick.

Pojďme se podívat na ceník, který se liší podle času a dne. Od pondělí do čtvrtka do šestnácti hodin je jedna hodina za sto čtyřicet korun, díle od šestnácti do třiadvaceti hodin za sto osmdesát korun. Od pátku do soboty je jedna hodina za sto šedesát korun na hodinu do šestnácti hodin a od šestnácti do půlnoci do půlnoci za dvě stě korun.

V neděli od jedenácti do šestnácti hodin za sto čtyřicet korun a od šestnácti do dvaadvaceti hodin za sto osmdesát korun. Pokud jste však stálí účastníci turnajů nebo máte ligovou kartičku hráče ABL, tak máte nějaké menší slevy. Pokud bychom se měli podívat do historie Krnovské bowlingové ligy, tak se datuje od roku 2002.

V roce 2009 se liga nehrála, neboť došli k přerušení. K navázání došlo hned v dalším roce, kdy byla otevřena nová herna.

Vložil Bowlingové spolky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Seniorská Bowlingová Liga

Seniorská Bowlingová Liga v České republice existuje od roku 2011, kdy byl spuštěna její předpremiéra. První skutečný ročník se však uskutečnil až v sezoně 2013 / 2014.

V současné době je tento ročník již ukončený. Mistrem této ligy se stal tým jménem Oldies Team.

V současné době je také již připravené naprosto všechno pro druhý ročník seniorské bowlingové ligy. Všechno probíhá pod záštitou ČBA neboli české bowlingové asociace a tak pod ESBC CZ neboli sdružení seniorských hráčů bowlingu. Pojďme se podívat na hlavní změny, které tento nový ročník a začátek přinesl.

V prvé řadě se jedná určitě o celkový image soutěže a nové logo. Celé soutěžení je pro tým také levnější, přičemž byly sníženy jak registrační poplatky pro hráče, tak také registrační poplatky pro tým. V týmu může být šest až osm lidí.

Dva nejlepší týmy postupují ze všech skupin do SBL Národního finále. Další týmy také mohou postoupit, přičemž to záleží na celkovém ročním průměru týmů. Samozřejmě zůstaly i stejné věci, kdy se jedná například o herní pětibodový systém, minimální dojezdovou vzdálenost do centra a tak podobně.

Vložil Bowlingové spolky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Luka Bowling Hradec Králové

Luka Bowling centrum, které se nachází v Hradci Králové je nově zrekonstruovaným bowlingovým centrem, které se konkrétně nachází na adrese Štefánikova 536. Naleznete zde celkově šest bowlingových profesionálních drah vyrobené známou firmou Brunswick.

Jedná se o jediné bowlingové dráhy v Hradci Králové, které dokáží automaticky stavět kuželky. Na dvou drahách naleznete dětské mantinely, takzvané bumpery, takže si mohou zahrát i ti nejmenší. Prostředí tohoto centra je velice příjemné a klimatizované, přičemž kapacita je zhruba šedesát lidí.

V celém objektu je k dispozici wifi připojení k internetu zdarma. V objektu si můžete nechat uspořádat různé společenské, firemní, či rodinné oslavy, rauty a další podobné akce. V současné době se v rámci bowlingu připravuje zcela nový sortiment služeb. Jedná se například o možnost zakoupení bowlingového vybavení, tréningové hodiny, dárkové šeky, pořádání Amatérské bowlingové ligy, kde se bude moci přihlásit naprosto každý.

Co se týče nápojového lístku tak zde přibudou kompletní produkty od Kofoly a čepovaná piva z Plzně. Pokud bychom se měli podívat na ceník, tak do osmnácté hodiny je jedna hodina za sto devadesát koruna a od osmnácté hodiny do zavření je jedna hodina za dvě stě sedmdesát korun.

Vložil Bowling v Čechách | Štítek , , , | Zanechat komentář